Svatby na zámku

Zámek Valeč nabízí možnost uspořádat váš svatební obřad v krásném prostředí zámeckého parku, v barokním kostele Nejsvětější Trojice či v sále správní budovy zámku.  

Zde naleznete základní informace týkající se prostor i zázemí, které vám nabízíme a postup zajištění svatebního obřadu.
Zámecký park

Zámecký park je za příznivého počasí nádherným místem pro svatební obřad nabízejícím zcela jedinečnou atmosféru. Na prostranství před zámkem se nachází zurčící fontána s rybkami obklopená buksusy a výdusky barokních soch z dílny Matyáše Bernarda Brauna. V přírodně krajinářské části parku naleznete i mnohá další zajímavá místa a zákoutí, majestátní staleté stromy, zámecký pahorek, letohrádek, alej i romantické výhledy do krajiny a na zalesněná úbočí.

Zámecký kostel Nejsvětější Trojice

Zámecký kostel zasvěcený Nejsvětější Trojici je vhodný pro uspořádání církevního i civilního svatebního obřadu. Tento barokní skvost vystavěl v první polovině 18. století italský architekt Giovanni Antonio Biana Rossa. Interiér je vyzdoben freskovou výmalbou a vybaven unikátním souborem původního mobiliáře. Před kostelem se nachází barokní sloup Nejsvětější Trojice s originály soch z dílny Matyáše Bernarda Brauna.

Sál správní budovy zámku č.p. 7

Sál je umístěn ve správní budově zámku pocházející původně z doby barokní a stavebně upravované v období romantismu, kdy také byla její fasáda vyzdobena novorenesančními sgrafity. Samotný sál se zajímavě řešeným interiérem představuje příjemný prostor pro uspořádání svatební hostiny či vhodnou alternativu, kam obřad přesunout ze zámeckého parku v případě špatného počasí. Stejně tak může sloužit i jako zázemí pro svatebčany. Sál má kapacitu cca 50 osob a je vybaven větší kuchyňkou s lednicí a mrazákem, bezbariérovým WC, stoly, židlemi a dataprojektorem.

Dále nabízíme

Kromě prostor pro samotný svatební obřad poskytuje zámek pro svatebčany i další zázemí. Spolu s výše uvedeným nabízíme uzavřený dvůr před správní budovou a možnost ubytování ve správní budově (kapacita celkem 15 lůžek, z toho je 10 lůžek v apartmánu a 5 v pětilůžkovém pokoji). 

Po domluvě můžeme zajistit také bar a občerstvení v Infocentru a kavárně Prádelna situovaném u dvora, květinovou výzdobu, zahradní stany atd.

Ceník
 • pronájem prostor pro svatební obřad – 4000 Kč zámecký park, 5000 Kč zámecký kostel
 • pronájem sálu ve správní budově na 24 hodin – 2000 Kč
 • pronájem sálu ve správní budově na 24 hodin vč. přilehlého dvora o ploše 1000 m2 – 10 000 Kč
 • pronájem kruhového šapitó (průměr 12 m, cca 75 osob) vč. montáže na 24 hodin – 10 000 Kč
 • pronájem prodlouženého šapitó (12x18 m, cca 150 osob) vč. montáže na 24 hodin – 15 000 Kč
 • zapůjčení venkovních kovových košů na oheň vč. dřeva – 1200 Kč na den/koš
 • ubytování ve správní budově – 400 Kč za osobu a noc
 • sleva 2000 Kč v případě, že má jeden ze snoubenců trvalé bydliště pod OÚ Valeč – po předložení OP
 • zvýhodněný svatební balíček (pronájem místa pro sňatečný obřad vč. 20 ks venkovních židlí, sál správní budovy vč. vnitřního zařízení (židle a stoly pro 52 osob) + přilehlý dvůr + kruhové šapitó 12 m na 24 hodin, ubytování pro 15 osob na 2 noci + 2x koš na oheň vč. dřeva) – cena 35 000 Kč
Jak postupovat 
 • Před zamluvením prostor na zámku nejprve s dostatečným předstihem kontaktujte matriku Městského úřadu Žlutice (Leona Jirsová, tel. 353 227 961, e-mail: leona.jirsova@zlutice.cz) a zajistěte si termín svatebního obřadu. S matrikou je třeba se spojit jak v případě civilního (občanského), tak i církevního sňatku a předložit jí v obou případech doklady (občanský průkaz, rodný list atd.) a dodat vyplněné formuláře.
 • Pokud si přejete uspořádat církevní svatební obřad v zámeckém kostele, kontaktujte farnost ve Žluticích (tel. 353 393 117) nebo svého duchovního.
 • Následně se obraťte na správu zámku (Alena Zemanová, tel. 725 524 129, e-mail: zemanova.alena@npu.cz) ohledně uzavření smlouvy o konání svatebního obřadu, zamluvení prostor a projednání dalších podrobností.
 • V případě jakýchkoliv dalších dotazů a nejasností nás neváhejte kontaktovat.

Pokud se rozhodnete prožít váš svatební den ve Valči, budeme se na vás těšit.